To, že nevidomí mají mnohem složitější a život než my, kteří svým zrakem denně registrujeme vše kolem sebe, je myslím všem známo. Bohužel i můj syn je jedním z těch, kteří tento dar přírody, pro nás ostatní tak běžný, nedostali a je tak od narození úplně nevidomý a nikdy neuvidí, jak je svět kolem krásný. Již od doby, kdy syn chodil do základní školy pro nevidomé v Opavě, pravidelně přispíváme já i mí přátelé drobnými dary a finančními částkami této škole, zejména na oddychové a sportovní aktivity, ať už školní nebo mimo ni. Škole tak občas věnujeme pár tisíc korun, formou sponzorského daru.

I když je škola financována krajem resp. státem, stále není dostatek financí na mnohdy základní vybavení či pomůcky, jako napřiklad CD přehrávače, tvarovací hmoty pro hmatovou výuku či na mikulášské dárečky pro děti atd. atd. Stále jsou tu děti, jejichž rodiče nemají na spolufinancování ozdravných pobytů v přírodě, výlety a jiné aktivity, a tak pro tyto děti je jedinou nadějí, jak se zapojit do běžného života, čekat na pomoc dárců či sponzorů.


Alespoň trochu pomoci a přispět můžete i vy. Výtěžek z in-app platby za odemknutí všech dostupných funkcí aplikace MusicMan je z velké části věnován právě opavské škole pro nevidomé. Naše společnost se tak po letech vrací k této formě, alespoň malé, podpory. Budeme rádi, když naši snahu a um, který jsme do aplikace vložili oceníte a částkou „jednoho piva“ také přispějete této dobré věci. Díky.

Chcete-li alespoň trochu přispět, zvolte tlačítko Donate a poté sami určete (zadejte) částku příspěvku.
Všem Vám předem děkujeme.